ELEKTRİKLİ MOTOSİKLET

Elektrikli Motosiklet

Elektrikli motosiklet son yıllarda oldukça sık kullanılan ulaşım araçlarından biridir. Trafiğe takılmadan ilerlemek ve yakıttan önemli ölçüde tasarruf etmek isteyenlerin tercihleri arasında bulunan elektrikli motosiklet, ekolojik sistemin korunmasına da katkı sağlar. Çevre dostu bu araçlar ilk kez kırsal kesimlerde ve küçük yerleşim yerlerinde tercih edilirken şimdilerde daha yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Elektrikli motosiklet fiyatları ürün özellikleri, markası ve şarj ömrü gibi faktörlere göre farklılık gösterir. Ayrıca, uzun şarj ömrüne sahip yeni elektrikli motosiklet modelleri, ekonomik kullanımıyla da dikkat çeker. Elektrikli motosiklet modelleri genelde iki tekerlidir. Ancak son yıllarda üç tekerli modellerine de sıkça rastlamak mümkün. Hatta 45 km hızı geçmeyen ve 250 Watt altındaki modelleri kullanmak için motor ehliyetine sahip olmaya gerek yoktur. Günümüzde elektrikli motosiklet kullanımında oldukça hızlı bir artış söz konusudur.

Elektrikli Motosiklet Modelleri

Elektrikli motosiklet modelleri kapasite, hız, şarj süresi ve motor hacmi gibi çeşitli etkenlere göre değişir. En çok tercih edilen Motosiklet ve Scooter modellerin yanı sıra üç tekerli elektrikli motosikletler ve dört tekerli elektrikli araçlar da son yıllarda oldukça yaygındır.

İki veya üç yolcu kapasitesi bulunan üç tekerli elektrikli motosiklet modelleri, düşük enerji tüketimleri ile oldukça ilgi çekicidir. Üç tekerli ve kabinli elektrikli motosiklet modelleri, az nüfusa sahip yerleşim yerlerinde ve kısa mesafelerde kullanım için çok uygundur. Her türlü hava şartında kullanım için uygun olan bu modeller konforuna düşkün olanlar için iyi bir alternatiftir. Ayrıca, sürücü haricinde üç yolcunun seyahat edebildiği elektrikli motosiklet modelleri de bulunur.

Elektrikli Motosiklet Modelleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Elektrikli motosiklet satın almadan önce bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar aşağıdaki gibi listelenebilir

  • Motor performansları menzile ve şarj ömrüne göre değişir. Ayrıca kısa sürede şarj edilebilen modeller daha uzun mesafe yol alabilir. Hemen her gün kullananlar için kısa sürede şarj edilen modellerin tercih edilmesi beklenen performansı verecektir.
  • Elektrikli motosiklet modelleri prize bağlanarak ya da kendi kendini şarj edebilen bir motora sahiptir.
  • Ortalama 70 - 80 km menzili olan elektrikli motosiklet modelleri uzun mesafeli yolculuklarda daha verimlidir.
  • 200 km hıza ulaşabilen modelleri trafikte aktif seyahat eden ve hızlı ulaşım tercih eden kullanıcılar için idealdir.
  • Elektrikli motosiklet modelleri konforlu ve sessiz bir sürüş isteyenler için uygundur.
  • Elektrikli motosikletlerde vites yerine hız ayarlayan farklı mod seçenekleri vardır. Bu modlar, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlamaya da yardımcı olur.

Elektrikli Motosiklet Fiyatları

Elektrikli motosiklet fiyatları marka, model, tasarım, motor hacmi ve şarj süresi gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Ayrıca yolcu kapasitesi de fiyat konusunda önemli bir etkendir.

Elektrikli motosiklet satın almak istiyorsanız ekuralkan'da yer alan modeller arasından doğru bir tercih yapabilirsiniz. ekuralkan’da sizlere sunulan çeşitli elektrikli motosiklet modellerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca elektrikli motosiklet ve Scooter modellerine sahip olmak için ekuralkan’ın ödeme imkanları ve 12 taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Kısa sürede dilediğiniz yere ulaşabilmek için siz de modern elektrikli motosikletler ile şehir trafiğini arkanızda bırakabilirsiniz.