HAKKIMIZDA

 

 

Hakkımızda…

Kuruluşumuz 1950 yılına kadar uzanır.

1950’de Van’da otomotiv yedek parça satıcısı olarak otomotiv sanayiine adımını atan Kuralkan, yıllar içerisinde yaptığı ek yatırımları, aldığı distribütörlükleri, yeni sektörlere yönelimi ile kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda en çok tercih edilen markalar arasında yerini almıştır.

Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. bir şirketler kuruluşudur. Grubumuzda Motosiklet Sektörünün yanı sıra Bilgisayar, Otomotiv, İnşaat sanayinde yatırım ve iştirakler de bulunmakta olup her zaman ekonomimize ciddi istihdam ve katma değer sağlamaktadır

Bilişim ve Otomotiv (Motosiklet) sektörünün öncü kuruluşlarından birisidir. 

Grubumuzun Otomotiv sanayinde motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ Motosikletlerin Türkiye Distribütörlüğe ile atmıştır.

1989 yılında Demirperde ülkelerinde yaşanan gelişmeler ve Batı Almanya ile Doğu Almanya’nın birleşmesi ile beraber MZ fabrikasını Doğu Almanya’dan satın alarak fabrikayı bir sene içinde çok ilginç ve büyük bir başarı hikayesi ile Türkiye’ye taşınıştır.

Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında % 100 yerli MZ motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem yurt dışı pazara sunmaktadır.

Başarı grafiğini 2000’li yıllarda da taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetini 2006 yılında hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Tuzla-Tepeören mahallesinde Kanuni Motosiklet Üssünde sürdürmektedir.

Kanuni Motosiklet Üssü 60.000 m2 lik kapalı alanıyla yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır.

Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır

Kanuni Motosiklet Üssü günlük 1000 motosiklet üretim kapasitesine sahiptir. 

Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik iş birliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş. 2013 yılından itibaren Dünyanın 3’üncü büyük motosiklet firması Hindistanlı Bajaj Auto ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. SPORT segmentinde büyük bir başarı yakalanmış, binlerce motorsever yüksek teknoloji ürünlü motorlara uygun fiyatlarla kavuşmuşlardır. Halen SPORT segmentinde Bajaj Türkiye’nin en başarılı markalarından birisidir.

2018 yılında da elektrikli motosiklet sektöründe öncü olan ve beş kıtada satışa sunulan SUPER SOCO markası ile distribütörlük anlaşması imzalanmış olup halen yüksek teknoloji elektrikli motosikletler Avrupa’nın birçok ülkesi ile beraber aynı anda Türkiye’de satışa sunulmaktadır.

Ayrıca 2019 yılında Kuralkan sektörde bir ilke imza atarak ekuralkan.com platformunu kurmuş, böylece gerek son tüketiciye gerekse iş ortaklarına bu platform üzerinden satışa sunduğu tüm ürünleri Türkiye’nin her tarafına kolaylıkla ulaştırabilme imkanını sağlamıştır.  

Halen Tuzla-Tepeören’deki tesislerinde faaliyetlerine devam eden grubumuz 1987 yılından bugüne Türkiye’de yüz binleri aşan kullanıcı adedi, 130 bayisi ve 200’ü aşkın yetkili servisiyle ülkenin en büyük pazarlama ve hizmet organizasyonlarından birine sahip olan grubumuz ülkemizde Motosiklet Sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri olmuştur.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Politikası 1. İş sürekliliğinin sağlanması ve güvenlik ihlallerinden doğan zararların ve riskin en aza indirilmesi amaçlanmaktadır. “Bilgi Güvenliği Politikası ve Uygulamaları ‘’ ile KURALKAN bilgi varlıklarının gizlilik, bütünlük ve kullanılabilirlik özelliklerinin korunması sağlanacaktır. 2. Gizlilik: Bilginin sadece yetkili kişiler tarafından erişilebilir olması 3. Bütünlük: Bilginin yetkisiz değiştirmelerden korunması ve değiştirildiğinde farkına varılması 4. Kullanılabilirlik: Bilginin yetkili kullanıcılar tarafından gerek duyulduğu an kullanılabilir olması. 5. KURALKAN yönetimi, bu politikanın uygulanması ile; 1. Yasal zorunluluklara uymayı 2. Üçüncü taraflar (iş ortakları, müşteriler, tedarikçiler) ile yapılan sözleşmelerde yer alan hükümlere uymayı 3. Temel ve destekleyici iş faaliyetlerinin en az kesinti ile devam etmesini sağlamayı 4. Güvenlik olaylarından doğan her türlü gelir veya fırsat kaybını en aza indirmeyi 5. KURALKAN imajını ve güvenilirliğini korumayı 6. Rekabet avantajını meydana getirmeyi ilkeleri olarak benimser.