50 CC SCOOTER
Kanuni Kanuni Scooter Trodon SX 50 ₺55.105,00

Tüm dünyada yaygın olarak görülen artan trafik ve yakıt maliyetlerindeki yüksek artışlara bağlı olarak motosiklet üzerine taleplerin arttığı görülmektedir. Motosiklet kullanımının tercih edilmesi, trafik ve park gibi birçok sorunlar ile karşılaşılmaması ve rahat ulaşım imkanı sağlamaktadır.

 Motosiklet Kullanımı İçin Ehliyet Gerekliliği

 Motosiklet kullanımı için ehliyet zorunluluğu bulunmaktadır. Motosikletin gücüne bağlı olarak ehliyet tipi ve eğitim sistemi belirlenmektedir. 50 cc üzeri motosiklet kullanımı için yetkili ehliyet kurslarından eğitimin alınması ve sınav süreçlerinden başaralı olunması gerekmektedir. Sürücü kurslarında motosiklet başlangıç ve teorik bilgiler verilmektedir. Daha sonraki aşamalarda güvenli sürüş eğitimi gibi birçok alanda eğitimleri alınması oldukça önemlidir.

 50 Cc Motosiklet Tercihinde Ehliyet

 50 cc motosiklet kullanımında B sınıfı, yani otomobil ehliyeti ile kullanım imkanı vermektedir. 50 cc motosiklet modelleri motor gücü, ideal derecede ve yüksek cc motosikletlere göre daha az olduğu bilinmektedir. Günlük yaşam içinde trafikten kurulma ve park sorununun çözümü için aktif olarak tercih edilmektedir.

 50 Cc Motosiklet Neden Almalıyım? 

 50 cc motosiklet tercihini en önemli oluşturan faktörler fiyatları olarak bilinmektedir. 50 cc motosiklet fiyatları uygun olması, kişilerin talebini oluşturma konusunda yardımcı olmaktadır. 50 cc motosikletler kullanıcılara sunmuş olduğu bazı avantajlar aşağıda yer almaktadır.

 50 cc motosikletlerde trafik sigortası: Her sene motorlu taşıt araçların yapması gerekilen trafik sigortasını zorunluluğu 50 cc motosikletlerde bulunmamaktadır. 50 cc motosiklet sahibi olan kişilerin, her sene trafik sigortası yapılmaması belirli maliyetlerin verilmemesi konusunda avantajlar sunmaktadır. Son dönemlerde artan trafik sigortasının fiyatlarının zorunlu olmaması, tüketiciler açısından olumlu karşılanmaktadır.

 50 cc motosikletlerde vergi: Tüm motorlu taşılar için motorun gücüne ve aracın tipine göre belirli bir vergi yükü oluştuğu görülmektedir. Fakat 50 cc motosikletlerde bulunan vergi muafiyeti, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmaktadır. Vergilerdeki artışlara bağlı olarak motosiklet kullanıcıları tarafından verginin olmaması talebin oluşmasını sağlamaktadır.

 50 cc motosiklet kullanımı için gerekli olan ehliyet: 50 cc motosiklet kullanımı için sunulan en büyük avantajlardan biri ise B sınıfı ehliyet ile kullanım imkanı sağlanmasıdır. B sınıfı bilindiği gibi otomobil ve kamyonet araçların kullanımı için gerekli olan sürücü belgesidir. Fakat 50 cc motosiklet kullanımı için B sınıfı ehliyet uygun olarak geçmektedir.

  50 cc motosikletlerde muayene: 50 cc motosikletin sıfır olması durumunda 3 sene sona ilk muayenesinin olması, 3 seneden sonra ise 2 senede bir muayene işlemlerini yapılması gerekmektedir. Kamyonet tarzı araçların senelik muayene zorunluluğunun olması sürücüler tarafından genellikle sorunlar yaşanmasını sağlamaktadır. 50 cc motosiklet muayene imkanlarında da avantajlar sunmaktadır.

 50 cc motosikletlerin ufak ve kullanımı: 50 cc motosikletlerin ufak olması kolay park edilebilir ve kullanımda faydalar sunmaktadır. Yakıt cimrisi ve günlük mesafelere uygun tercih edilen 50 cc motosikletler son dönemde aşırı talep topladığı görülmektedir.

 50 Cc Motosiklet Modelleri Nelerdir?

 Rekabet içinde olan çok sayıda 50 cc motosiklet üretimi yapan markaların olduğu görülmektedir. Fakat tercih edilirken bazı bilgilerin kontrol edilmesi önemlidir.

50 cc motosikletin garantisinin olması

Yetkili servis ağının geniş olması

Yakıt tasarruf oranlarının takibi

Konfor düzeyi

Talep edilebilir oranı

50 Cc Motosikletlerin Motor Yapısı

 Piyasada yer alan 50 cc motosiklet modelleri araştırma yapıldıktan sonra ihtiyaca yönelik alınması oldukça önemlidir. 50 cc motosikletler, motor gücü olarak diğer büyük motosikletlere göre ufak motorların olması tek kişi olarak ideal olarak tercih edilmektedir. Fakat kullanıcının kilosuna bağlı olarak 2 kişilik seyir imkanı sunmaktadır.

 50 Cc Motosikletlerde Seyir Keyfi

 50 cc motosikletler, seyir keyfi olarak talebi yüksek ve 50 cc scooter modelleri ile rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Yoğun trafiklerin yaşandığı seyirlerde 50 cc scooterlar tercihi yüksek taşıtların arasında yer almaktadır. Kolay kaçabilir ve park edilme özelliği ile çok sayıda avantajlar sağlamaktadır. Scooter motosikletler konfor açısından olumlu sonuçlar alınması sağlamaktadır.

 50 Cc Motosikletlerin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

 50 cc motosikletlerin fiyatları, normal büyük cc motosikletlere göre oldukça uygun olarak piyasada yer almaktadır. Yakıtta tasarrufun sağlanması ve bakım giderlerinin yüksek olmaması yüksek talebin oluşmasını sağlamaktadır. Her bütçeye uygun 50 cc motosiklet bulunmaktadır. İhtiyaca yönelik tercihin belirlenmesi, uzun süreli kullanım için oldukça önemlidir.