Scooter

Scooter motosiklet, iki tekerli, geçişli bir şasi ve bir ayak dayama platformuna sahip bir araç olarak tanımlanır. İlk olarak 1900'lerin başında geliştirilen scooter motosiklet, ortaya çıktığı günden bu yana dünya çapındaki popülerliğini artırmayı sürdürür. Scooter motosikletlerin en yaygın modellerini, İtalya'da II.Dünya Savaşı'ndan sonra üretilen ve o o günden bu yana dünya çapında ihraç edilentasarımlar oluşturur. Türkiye’de ise, Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş’nin Kanuni marka scooter motosiklet modelleri, modern görünüm ve ikonik tasarımlarının yanı sıra Euro 4 standardındaki motoru ve yakıt enjeksiyon sistemiyle yüksek performans sunar.

Scooter motosiklet, kullanım kolaylıkları ve yakıt tasarrufu gibi dikkat çekici teknik özelliklerinin yanı sıra motosiklet kültürü içinde farklılıklarıyla öne çıkan, dostane ve cana yakın imajıyla popüler kültür ikonları arasında yer alır. Kadın biniciler tarafından da beğenilerek tercih edilen scooterlar, hafif, yere yakın, sempatik bir görünüm sunar.

Scooter Motosiklet Çalışma Prensibi

Scooter motosiklet modelleri, 50cc ile 250cc arasında değişen hacme sahip, tüm itiş gücünü sağlayan küçük bir motorla çalıştırılır. Scooter motosikletler tipik olarak 10 inç’lik küçük tekerlekler üzerinde hareket eder. Işıklarına, ateşleme sistemine güç veren ve pili dolduran elektrikli bir şarj sistemi kullanır. Motosikletlere kıyasla, scooterlar düşük hızları nedeniyle daha yüksek manevra kabiliyetine sahiptir ve sürüşü motosikletlere göre daha kolaydır.

Scooterlar, otomatik ve manuel şanzıman türlerinin bir karışımına sahiptir. Bununla birlikte, otomatik veya CVT şanzıman da, kullanım kolaylıkları nedeniyle yeni scooter modellerinin önde gelen favorileri arasındadır. Scooter motosiklet modelleri, yakıt tasarrufu sağlamak ve hafiflik gibi avantajlarının yanı sıra kullanım kolaylıkları da sunar.

Scooter Motosikletle Seyahat Etmenin Avantajları

Scooter ve motosikletler söz konusu olduğunda, motosiklet sürüşünün öğrenmek genellikle daha zor olabilir. Bununla birlikte, scooterlar büyük motorlara göre daha düşük hız, yakıt tasarrufu, daha düşük maliyetler ve daha iyi manevra kabiliyeti sunar. Bu özelikleri scooterları şehir içi yolculuklarınız için ideal bir seçim haline getirir.

  • Scooterlar, boyutları ve manevra kabiliyetleri nedeniyle şehir içi yolculuklar için idealdir.
  • Çoğu scooter günlük işe gidip gelme kapasitesine sahip yeterince büyük motorlara sahiptir.
  • 50cc scooterların hızı yaklaşık 65km/h hıza ulaşırken, 250cc scooterlar 120 km/h hıza çıkabilir.
  • Scooter motosiklet genellikle otomatik şanzımanlı olduğu için sürüş eğitimi kolaydır.
  • Yakıt açısından verimli olan scooter modellerinin ortalaması 132 mpg'ye kadar çıkabilir.
  • Çoğu scooter motosiklet modelinin büyük bir koltuk altı saklama bölmesine sahiptir.
  • Scooter, küçük dingil mesafesi sayesinde iyi derece manevra ve dönüş kabiliyeti sunar.
  • Scooter tekerlekleri küçük olduğundan düz yollarda kullanmak için oldukça uygundur.

Kanuni Scooter Kullanım Alanları

Kanuni scooter motosiklet modelleri tüm karayollarında sürüş iznine sahiptir. Her yaştan ve cinsiyetten biniciye sahip Kanuni scooter modelleri, hafiflik, yüksek manevra kabiliyeti, modern görünüm ve güvenli sürüş özelliklerini bir arada sunar. Hem iş için hem de eğlence amaçlı tercih edilen scooter modelleri yumuşak, uzun seleleri ve geniş ayak mesafeleri sayesinde rahat ve konforlu sürüş sağlar. İkonik tasarımlı, Euro 4 standartlarına sahip Kanuni scooter motosiklet modelleri, şehirde veya kırsaldaki hayat tarzınıza kolayca uyum sağlamanın yanı sıra retro tasarıma sahip scooter modelleri, stilinizi seyahatlerinize yansıtmaya izin verir.

Disk fren sayesinde durma mesafesini kısaltan Kanuni scooter modelleri, güvenli bir sürüşe imkan tanırken, arka ve ön frene dağıtılan fren kuvveti sayesinde dengeli bir frenlemeye sahiptir. Sele altında bulunan tek yay sisteminin oluşturduğu amortisör, zemin titreşimlerini en aza indirerek sürüş konforunu artırır. Scooter motosiklet fiyatları her zaman en uygun fiyatlı motosikletler arasında yer alır. Yerli üretimden gelen bakım ve yedek parça kolaylığı avantajları ile en beğendiğiniz Kanuni scooter motosikleti ekuralkan.com üzerinden 12 ay taksit seçenekleri ile beklemeden satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR